Tomasz Sowa

Senior Partner

Phone +1-2454-2345-22

Senior partner, radca prawny, mediator sądowy, absolwent Wydziału prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie na kierunku administracja oraz Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Warszawie na kierunku prawo.

Specjalizuje się w prawie bankowym, w szczególności w sprawach związanych z umowami bankowymi, w tym umowami kredytów indeksowanych do waluty CHF. Posiada bogate doświadczenie w dochodzeniu odszkodowań. Przez wiele lat związany z branżą windykacyjną, co skutkuje szeroką praktyką w zakresie dochodzenia wierzytelności trudnych.

Od wielu lat zaangażowany jest w inicjatywy świadczenia pomocy prawnej pro bono. Od 2017 roku pełni funkcję prezesa zarządu Fundacji Rozwoju Świadomości Obywatelskiej Experto Pro Bono, której głównym przedmiotem działalności jest świadczenie nieodpłatnej pomocy prawnej.

Laureat nagrody Kryształowe Serce Radcy Prawnego w roku 2020 za działalność charytatywną, przyznawanej przez Krajową Radę Radców Prawnych. Jest członkiem Komisji ds. wykonywania zawodu Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie.

Główne obszary obsługi prawnej

  • Prawo bankowe
  • Umowy kredytów w walucie obcej
  • Odszkodowania
  • Windykacja należności